Szalejąca inflacja i rosnące ceny, zwłaszcza za media a w tym energię elektryczną powodują, że przedsiębiorstwa szukają oszczędności, gdzie tylko się da. W wielu zakładach wykorzystanie sprężonego powietrza jest warunkiem niezbędnym do zachowania ciągłości procesów produkcyjnych. Dlatego rezygnacja z kompresora jest absolutnie wykluczona. Warto więc poszukiwać rozwiązań energooszczędnych, które pozwolą na dużo tańszą produkcję sprężonego powietrza dla przedsiębiorstwa. Takim rozwiązaniem są bez wątpienia sprężarki śrubowe STRONG.

Kompresory Strong — nowoczesne sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności

W obliczu gwałtownych i nieustannych podwyżek większość firm poszukuje oszczędności. Dotyczy to zwłaszcza cen za media, takie jak gaz czy prąd. Jest to kwestia, która w szczególności od nowego roku, mocno daje się we znaki przedsiębiorcom. Wiele zakładów nie może sobie pozwolić na rezygnację z użycia sprężonego powietrza. Prowadzenie podstawowej działalności i zyski firmy uzależnione są od użycia tego medium. Warto więc zastanowić się nad inwestycją w nowy kompresor. Najlepiej, aby była to sprężarka, która zapewni firmie optymalizację w postaci wysokiej wydajności wytwarzania sprężonego powietrza i obniżenia kosztów zużycia energii. Choć brzmi to jak coś niemożliwego, to istnieją urządzenia, od których można tego oczekiwać. Doskonałym przykładem takich kompresorów sprężarki powietrza z linii Strong.

Kompresory Strong marki AG Kompressorennowoczesnymi sprężarkami śrubowymi klasy przemysłowej o zmiennej wydajności wyposażonymi we wtrysk oleju oraz napęd bezpośredni. Ponadto posiadają wytrzymałe i wydajne silniki z magnesami trwałym w najwyższej klasie sprawności IE 4. Obecnie są to najlepsze i najbardziej wydajne sprężarki śrubowe charakteryzujące się obniżonym zużyciem energii elektrycznej. Pracując z kompresorami Strong nie trzeba obawiać się dużych przeciążeń oraz intensywnej eksploatacji każdego dnia. Całe urządzenie wraz z podzespołami zostało opracowane z myślą właśnie o takich zastosowaniach. Jednocześnie cechują się kompaktowymi rozmiarami, przez co sprawdzą się nawet w zakładach o ograniczonej powierzchni.

Innowacyjność i nowoczesne rozwiązania w sprężarkach powietrza Strong

Wspomniane już cechy, takie jak nowoczesny, wytrzymały silnik, energooszczędność i wysoka wydajność mogły zostać osiągnięte tylko dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Bo jak to możliwe, że sprężarka powietrza pracuje nieustannie bez ryzyka przegrzania? Aby to uzyskać, w kompresorach Strong zastosowano niezwykle wydajny i efektywny system chłodzenia. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury kompresora nawet w czasie szczególnie intensywnej pracy. Dodatkowo, dzięki systemowi chłodzenia, zostały wyeliminowane nagłe i nieoczekiwane wzrosty temperatury, które mogłyby mocno zaszkodzić podzespołom urządzenia, a także jego elementom konstrukcyjnym.

Dodatkowo istotną kwestią są warunki do pracy ludzi, jakie stwarzają kompresory Strong. Chodzi tu konkretnie o generowany przez nie poziom hałasu. Bardzo często sprężarki powietrza muszą być umieszczane w osobnych pomieszczeniach lub odpowiednio zabezpieczane, aby wytwarzany przez nie hałas nie wpływał negatywnie na zdrowie pracowników zakładu. Jednak w przypadku sprężarek Strong nie ma konieczności aranżowania oddzielnej sprężarkowni. Kompresory te charakteryzują się relatywnie niskim poziomem hałasu, dzięki czemu mogą być montowane w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk pracy bez narażenia zdrowia ludzi.

Dlaczego warto zainwestować w kompresory Strong?

Oprócz wszystkich wspomnianych już zalet, z czego najważniejsze wydają się oszczędność i wysoka wydajność, kompresory Strong mają także inne cechy, które powinny zachęcić do inwestycji właśnie w te urządzenia. Warto wspomnieć o inteligentnych sterownikach, które pozwalają na łatwe monitorowanie stanu technicznego sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności Strong. Obsługa sterowników odbywa się przy pomocy wygodnego ekranu dotykowego i przyjaznego, intuicyjnego menu. Możliwości dostosowania kompresorów Strong do potrzeb przedsiębiorstwa są niemal nieograniczone. Dlatego każda firma, która zdecyduje się na inwestycję w zakup sprężarek śrubowych Strong, z pewnością będzie zadowolona z podjętej decyzji.

źródło: almig.pl