Nie ulega wątpliwości, że zdrowa, zbilansowana dieta sprzyja zachowaniu zdrowia na długie lata. Coraz więcej jednak mówi się o pozytywnym wpływie diety na wygląd fizyczny człowieka. Jeżeli więc marzy nam się gładka, promienna cera oraz lśniące i gęste włosy, dobrze byłoby postarać się spożywać produkty bogate w witaminy i minerały.

Jakie produkty jeść, a których unikać?

Z całą pewnością w diecie każdej osoby, która chce zachować urodę na długie lata powinna znajdować się duża ilość warzyw i owoców. Warzywa oraz owoce zawierają bowiem bardzo duże ilości błonnika. Są one również bogate w witaminy oraz minerały, których spożycie jest szczególnie ważne dla osób chcących zachować zdrową cerę i gęste włosy. Dobrze byłoby zamienić również produkty z mąki białej na produkty pełnoziarniste. Warto sięgać także po gruboziarniste kasze, które normalizują poziom cukru we krwi. Zbyt wysoki poziom glukozy we krwi może bowiem sprzyjać nadwadze i otyłości. Z całą pewnością dobrze byłoby popijać również napary ziołowe.

W szczególności dobrze byłoby zainteresować się ziołami, takimi jak rumianek czy mięta. Rumianek wykazuje silne działanie przeciwzapalne, dlatego przeciwdziała nadmiernemu łojotokowi i ogranicza występowanie wyprysków. Jeżeli chodzi zaś o miętę, zawiera ona substancje korzystnie wpływające na układ hormonalny. Jak zaś powszechnie wiadomo, poprawnie funkcjonujący układ hormonalny jest gwarancją ładnej cery.

Dieta to podstawa

Oprócz produktów, które warto byłoby włączyć do swojej diety, istnieją również i takie, których dobrze by było unikać. Wśród takich produktów należy wymienić między innymi dania typu fast food, takie jak pizza czy kebab. Dania te mają wysoki indeks glikemiczny, dlatego nie wpływają dobrze ani na stan naszej skóry ani na sylwetkę. Jeżeli chodzi o napoje, z całą pewnością dobrze byłoby unikać popijania słodzonych soków i oranżad.

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, z łatwością można dojść do wniosku, że spożywanie pewnych grup produktów może nam pomóc w dbałości o nasze zdrowie i urodę. Nie da się ukryć, że poprawę stanu cery i włosów może przynieść zwiększenie ilości owoców i warzyw w naszym organizmie. Dobrze byłoby zatroszczyć się również o spożywanie pełnoziarnistych kasz i makaronów. Jeżeli chodzi o grupy produktów, których warto unikać to trzeba zaliczyć do niej głównie fast foody i słodkie oranżady.