Szklane schody stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w wielu budynkach mieszkalnych i biurowcach. To doskonały element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu minimalistycznego oraz nowoczesnego charakteru. Szklane schody są stworzone do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, futurystycznym, awangardowym, jak również minimalistycznym.

Szklane schody – postaw na minimalizm

Montaż szkła to obecnie popularna usługa, którą zleca się renomowanym firmom. Współczesne wnętrza charakteryzują się nie tylko posiadaniem elementów szklanych w kuchni czy też paneli szklanych w sypialniach lub antresolach, ale także balustrad szklanych, które nadają pomieszczeniom bardzo ciekawego i oryginalnego designu. Szklane schody to rozwiązanie, które warto zastosować w domach jedno- lub wielorodzinnych, niezależnie od ich kubatury. To doskonały pomysł, który można wykorzystywać również w mieszkaniach dwupoziomowych, a także w nowoczesnych apartamentach. W obecnym czasie dominuje trend, w którym aranżacja mieszkania czy domu powinna polegać na minimalizmie, oryginalności, a także wysublimowanym charakterze. Dlatego też wiele osób wprowadza elementy szklane do swoich wnętrz, traktując je nie tylko jako ozdobniki, ale także jako wyraźne elementy tworzące spójną całość z resztą wyposażenia.

Nowoczesność oraz harmonijne połączenie z innymi elementami wystroju wnętrz – szklane schody w aranżacji domu i biura

Szklane schody doskonale łączą się z naturalnym drewnem, a także gresem szkliwionym, cegłą, kamieniem naturalnym czy surowymi ścianami. Można je wprowadzić jako wyraźny akcent we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, w których dużą rolę odgrywają ozdoby szklane w postaci żyrandoli, stołów czy ścianek działowych, tworzących efektowny, zamierzony podział konkretnych przestrzeni. Szklane schody powinny zostać odpowiednio zabezpieczone, a także posiadać stabilną konstrukcję. Warto nadmienić, że tego typu rozwiązanie musi spełniać określone wymogi prawne, które zostały uregulowane przepisami wydanymi przez Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakie muszą spełniać konstrukcje szklane w budynkach. 

Szklane schody nie powinny posiadać elementów o ostrych zakończeniach, a ich konstrukcja musi znosić duże obciążenia. Warto dodać, że tego typu rozwiązanie powinno być bezpieczne i stanowić ochronę przed ryzykiem upadku czy też przypadkowego poślizgnięcia się. Montaż szklanych schodów to rozwiązanie, które ma wiele zalet. To idealny sposób na wykreowanie minimalistycznej aranżacji, a także posiadanie luksusowej dekoracji domu lub mieszkania. Ponadto jest to świetny pomysł na funkcjonalną konstrukcję, gdyż szklane schody cechuje praktyczność, spójność aranżacyjna i harmonia z innymi elementami wyposażenia.

Stawiamy na funkcjonalność – montaż szklanych schodów

Szklane schody to także duża wygoda w użytkowaniu, łatwość konserwacji i pielęgnacji, bezpieczeństwo oraz niewielki ciężar konstrukcji. Poza tym szklane schody zapewniają niesamowity efekt wizualny. Szkło stosowane do budowy schodów pięknie skupia naturalne, wpadające do pomieszczeń światło słoneczne. Dzięki temu można efektownie doświetlać wnętrza usytuowane na stronie północnej i wschodniej, które na pierwszy rzut oka wydawały się mało przytulne bądź też były zbyt zaciemnione. 

Szklane schody to niecodzienna dekoracja budynku mieszkalnego albo biura, która może być efektownie podświetlana diodami LED lub też posiadać niewielkie, ale wyraźne elementy ozdobne. Bardzo pożądanym rozwiązaniem są nowoczesne schody szklane ażurowe połączone z balustradami, które tworzą niesamowitą i niezwykłą aranżację. Warto dodać, że tego rodzaju zabudowy szklane są doskonałym pomysłem na stworzenie intrygującego wnętrza, szczególnie w domach i mieszkaniach, w których brakuje wyraźnych, oryginalnych akcentów. Szklane balustrady w połączeniu ze schodami wykonanymi z tego samego materiału optycznie powiększają każde wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne.

Szklane schody nadają każdemu mieszkaniu czy domowi lekkości, a także wysublimowanej elegancji. To rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe, które na stałe wpisało się w trendy aranżacyjne, jakie będą obowiązywać jeszcze przez wiele lat.

Źródło: Szklarz Warszawa – sprzedaż i obróbka szkła