Wielu klientów zadaje pytanie czy systemy wytwarzania sprężonego powietrza mogą być energooszczędne. Okazuje się, że w przypadku kompresorów przemysłowych można zastosować sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, które minimalizują straty energetyczne u każdego przedsiębiorcy.

Dostosuj ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza do potrzeb zakładu

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności potrafią automatycznie dostosować ilość sprężonego powietrza adekwatnie do potrzeb danej firmy uwarunkowanych konkretnym cyklem produkcyjnym. Wydajne kompresory powietrza o zmiennej wydajności są przystosowane do pracy w każdych warunkach, w których występuje zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Warto dodać, że podstawową przesłanką do zakupu takiego sprzętu jest dynamiczne zapotrzebowanie na sprężone powietrze,  które w ciągu danego roku kalendarzowego ulega licznym i nieprzewidzianym zmianom.

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności mogą być zaadaptowane, zarówno do przedsiębiorstw młodych, jak i tych, które posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku. Z uwagi na to, że konkurencja oraz otoczenie biznesowe stają się coraz bardziej agresywne i posługują się różnymi działaniami, posiadanie  stałych i długoletnich kontrahentów należy do rzadkości. Może okazać się że na skutek nieprzewidzianych zmian w koniunkturze i na rynku, wielu kontrahentów i partnerów biznesowych rezygnuje ze współpracy i zrywa kontrakty.

Wybieraj kompresory nowoczesne o zmiennej wydajności

Posiadanie tradycyjnych sprężarek śrubowych wymaga sporych nakładów finansowych i wiąże się ze stratami energii elektrycznej. W przypadku przedsiębiorstw, które borykają się z problemami finansowymi bądź posiadają dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza, jest to sytuacja bardzo niekorzystna, która może destabilizować prawidłową sytuację finansową danej firmy.

Zaangażowanie sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności jest doskonałym sposobem na zminimalizowanie ryzyka strat finansowych. Kompresor przemysłowy o zmiennej wydajności posiada trzy podstawowe parametry pracy, które mają przemożne znaczenie, z uwagi na pokrycie zapotrzebowania na sprężone powietrze i ponoszenie dużych kosztów eksploatacyjnych, szczególnie wydatków na energię elektryczną. Warto dodać, że zmienne ciśnienie robocze, różna wydajność sprężarki oraz dostosowana do potrzeb przedsiębiorcy moc silnika gwarantują, że ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza będzie adekwatna do konkretnego cyklu produkcyjnego czy świadczenia usług, w których wykorzystuje się sprężone powietrze.

Inwestuj w sprzęt od znanych i sprawdzonych dostawców

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności warto jest kupować tylko od znanych i sprawdzonych producentów oraz dystrybutorów, którzy oferują urządzenia pracujące w zakresie ciśnień od 5 do 13 barów, posiadające wydajność na poziomie 0,51 do 58,20 m sześciennego na minutę, a także wyposażone w silnik elektryczny o mocy 5,5 do 355 kW. Dzięki tym doskonałym parametrom technicznym, każdy właściciel przedsiębiorstwa, który potrzebuje kompresorów o zmiennej wydajności, może zaadaptować konkretne urządzenie i dostosować je do swoich wymagań.

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności zapobiegają nieodpowiedniemu poborowi mocy, a także ilości energii elektrycznej, która jest dostarczana z sieci energetycznej. Sprężarki o zmiennej wydajności mogą pracować z niższą mocą, dzięki temu inwestycja pokrywa ilość produkowanego sprężonego powietrza, które jest zgodne z aktualnym zapotrzebowaniem danego przedsiębiorstwa.

Ograniczenie poboru mocy danego sprzętu, wiąże się z tym, że firma oszczędza na zużyciu energii i eksploatacji parku maszynowego, nawet do kilku do 10 000 zł w ciągu jednego roku. Oznacza to, że przez 10 lat istnienia danej firmy można zaoszczędzić nawet do 100.000 zł. W przypadku przedsiębiorstw o niepewnej pozycji finansowej oraz problemach ze stałymi kontrahentami jest to rozwiązanie najbardziej logiczne i skuteczne, szczególnie, gdy dynamika zapotrzebowania na sprężone powietrze zmienia się z miesiąca na miesiąc i  jest uwarunkowana pojawieniem się nowych odbiorców.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza