Nie ulega wątpliwości, że promienna, zadbana cera jest wizytówką każdej kobiety. Nie każda przedstawicielka płci pięknej posiada jednak cerę normalną, która jest dość prosta w pielęgnacji. Utrudnione zadanie mają kobiety, których cera jest tłusta, ze skłonnością do wyprysków i przebarwień. Z całą jednak pewnością przy odrobinie wysiłku można utrzymać w ryzach cerę trądzikową. Niezmiernie ważne jest jednak zastosowanie odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja cery trądzikowej – jakie kosmetyki?

Najważniejsze w pielęgnacji cery trądzikowej, ze skłonnością do przetłuszczania się jest jej oczyszczanie. Gruczoły łojowe produkują bowiem sebum w nadmiernej ilości, co przyczynia się do powstawania zaskórników. Niedokładne zmycie podkładu czy pudru może dodatkowo zapychać pory. Warto byłoby więc wyposażyć się w dobrej jakości żel lub olejek oczyszczający. Najlepiej byłoby, gdyby nie zawierał on zbyt agresywnych substancji myjących, które mogą podrażniać i nadmiernie wysuszać skórę.

Dokładny demakijaż

Po dokładnym demakijażu, pora na tonizację. Każda posiadaczka skóry tłustej, trądzikowej powinna wyposażyć się w tonik. Najlepiej jeżeli będzie on zawierał substancje aktywne, wspomagające walkę ze stanami zapalnymi i łojotokiem. Warto sięgać więc po produkty z kwasami, takimi jak na przykład kwas laktobionowy czy migdałowy. Nie da się również ukryć, że każda posiadaczka cery trądzikowej powinna wyposażyć się w krem na dzień. Nie powinien on zawierać substancji zapychających pory. Warto więc unikać kremów o treściwej konsystencji, zawierających w swoim składzie duże ilości olejów roślinnych.

Znacznie bezpieczniej jest postawić na formuły lekkie, zawierające w swoim składzie olejek z drzewa herbacianego, który zadziała bakteriobójczo. Kobiety, które malują się na co dzień, muszą pamiętać o wyborze podkładu, który nie pogorszy stanu ich skóry. Dobrze byłoby więc sięgnąć po kosmetyki mineralne, w formie sypkiej. Jeżeli jednak ciężko jest nam przerzucić się na taką formę podkładu, zainwestujmy w kremy bb. Ich konsystencja jest lekka, dlatego nie powinna być dla naszej cery drażniąca i nie powinna powodować wyprysków.