W czasie różnego rodzaju imprez masowych zapewnienie odpowiedniego zaplecza higienicznego może stanowić niemałe wyzwanie. Na takich wydarzeniach pojawia się sporo osób, czasem kilkaset, a nawet i kilka tysięcy. Nie sposób zabezpieczyć pod względem sanitarnym taką liczbę gości tylko za sprawą jednej łazienki dostępnej w najbliższym budynku. Dlatego organizatorzy tego typu festynów często decydują się na wynajem toalet przenośnych, jak i na umywalki przenośne, ustawione wyłącznie na czas trwania takiego wydarzenia.

Zalety umywalek przenośnych

Dostęp do bieżącej wody na festynie jest bardzo istotnym elementem. Wystarczy sobie zobrazować taką sytuację – impreza odbywa się latem, przy wysokich temperaturach, w pobliżu jest sporo piasku, więc może się gromadzić też dużo pyłu, można pobrudzić się lodami kupionymi na jednym ze stoisk, chcemy opłukać coś, co spadło nam na ziemię. Przenośna umywalka w dużej mierze rozwiązuje te problemy. Można ją postawić w dowolnym miejscu, więc to organizator wybiera, gdzie przyda się najbardziej i gdzie najłatwiej będzie dotrzeć gościom. Nie wymaga specjalnego podłoża, można postawić ją nawet na nie do końca równym terenie. Co istotne, jest wykonana z trwałych materiałów, które nie niszczą się między innymi przy zmiennych warunkach atmosferycznych – a z takimi trzeba się przecież liczyć w trakcie wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Takie umywalki często wyposażone są w dozownik na mydło i podajnik ręczników. Ciekawym rozwiązaniem jest również umywalka polowa, z której może korzystać znacznie więcej gości, co jest mocnym atutem w kontekście organizacji festynu.

Wygodna obsługa umywalek przenośnych

Wynajem umywalek przenośnych pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu higieny podczas trwania organizowanej przez nas imprezy. Każdy z uczestników może swobodnie z nich korzystać, w dowolnym momencie. Takie urządzenia nie wymagają dużego nakładu pracy pod względem przygotowania technicznego. Można je zamontować dokładnie tam, gdzie będziemy tego potrzebować. 

Przenośne umywalki stanowią dobre uzupełnienie zabezpieczenia sanitarnego przy dużych imprezach. Często ustawiane są w bliskiej odległości od przenośnych WC, które również są niezbędnym elementem na takim wydarzeniu. Łatwo utrzymać je w czystości, w dużej mierze rozwiązują też problem kolejek w łazience, jeśli ktoś potrzebuje tylko umyć ręce lub opłukać brudne przedmioty.

Umywalki przenośne, jako urządzenia wykorzystywane nie tylko w terenie, ale i pod dachem

Warto dodać, że umywalki przenośne bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko podczas imprez plenerowych, ale z powodzeniem można je wykorzystywać również pod dachem. To też dobre rozwiązanie w przypadku przebudowy budynku, kiedy dostęp do niektórych pomieszczeń, w tym łazienki, jest mocno utrudniony. Nie wymagają dodatkowego przyłączenia do kanalizacji, więc można swobodnie je przesuwać. A to dodatkowy atut w czasie remontu, kiedy prace przenoszą się co jakiś czas w inne miejsce.

Profesjonalne usługi na każdym kroku, wynajmij umywalki przenośne w polecanej firmie z doświadczeniem

Podejmując się organizacji takiego wydarzenia, jakim jest festyn – lub inna masowa impreza – warto zdecydować się na firmę, która specjalizuje się w kwestiach zabezpieczenia sanitarnego. Nie tylko podpowie nam, które umywalki przenośne sprawdzą się u nas najlepiej, ale też pomoże między innymi oszacować, ile tego typu sprzętu będzie nam potrzebne. Może się bowiem okazać, że dwie to będzie za mało, a dwadzieścia – zdecydowanie za dużo. Dodatkowym atutem decydującym o wyborze danej firmy jest także to, że przedsiębiorstwo oferuje również wynajem toalet przenośnych. To pozwoli na kompleksową obsługę całego wydarzenia. Tym bardziej, że profesjonalny dostawca rozwiązań higienicznych zajmie się także przywiezieniem urządzeń w wybrane przez nas miejsce, ich instalacją, a także demontażem już po zakończeniu całej imprezy. Może zaoferować również czyszczenie sprzętu, co sprawdza się na przykład w czasie wydarzeń, które trwają więcej niż jeden dzień.

Źródło: mToilet – toaleta przenośna